Uz uzavrelu atmosferu na tribinama RK Bosna Vispak savladala Izviđač CO iz Ljubuškog

U dvorani KSC “Mladost” u Visokom sinoć je odigran veliki prvenstveni derbi u borbi za naslov ovosezonskog rukometnog prvaka između Bosne Vispak i Izviđača CO iz Ljubuškog.

Za ovaj susret desetog kola Premijer lige BiH vladalo je veliko interesovanje publike. Dvorana “Mladost” bila je ispunjena do posljednjeg mjesta, a navijači visočkog kluba napravili su odličnu atmosferu na tribinama.

Prvo poluvrijeme susreta u Visokom proteklo je u minimalnoj rezultatskoj prednosti, a na odmor se otišlo sa rezultatom 11:11.

I u nastavku utakmice vladala je rezultatska neizvjesnost, da bi u posljednjih deset minuta meča Bosna Vispak došla do veće prednosti, te je na kraju slavila sa rezultatom 26:24.

Bosna Vispak je ovom pobjedom došla do važna tri nova boda u borbi za naslov ovosezonskog prvaka BiH, te se našla na drugoj poziciji prvenstva, dok je Izviđač CO ostao u vrhu tabele.