Visočki rukometaši nastavili niz bez poraza: BOSNA VISPAK – MAGLAJ 36:26

Rukometaši visočke Bosne Vispak nastavili su sa sjajnim igrama ove sezone. Ni nakon šest kola Visočani nisu napustili teren neporaženi, a sada su jedini tim u domaćem šampionatu koji nema poraza.

Ovaj put protivnik Bosni Vispak u okviru 6. kola bio je Maglaj, predvođen sjajnim Benjaminom Čičkušićem, te iskusnim Kenanom Mutapčićem, Eldarom Memišević i Selvedinom Omahićem. No, ništa to nije predstavaljalo prepreku Visočanima da odigraju sjajan meč pred oko 1.500 navijača u KSC Mladost.

Bio je Maglaj u egalu prvih 15 minuta, ali onda se sve okrenulo u korist Bosne Vispak, koja do odmora pravi pet golova prednosti (17:12). U prvom dijelu briljirao je kapiten Adnan Harmandić, koji je sa nekoliko vrhunskih poteza digao cijelu dvoranu na noge. U drugom dijelu Bosna Vispak nije dozvolila gostima da se približe, pa je meč bio jednosmjerna ulica. Na kraju su oba trenera u posljednjih deset minuta na teren poslale mlade snage, a meč je okončan rezultatom 36:26 u korist Bosne.

Našu ekipu do pobjede je vodio sjajni Enes Sirčo sa 17 odbrana, a najefikasniji su bili Almir Osmanhodžić i Muhamed Toromanović sa po šest golova.

U redovima Maglaja Čičkušić, Kadrić i Omahić su postigli po pet golova.

U narednom kolu Bosnu očekuje teško gostovanje Gračanici, a meč se igra u nedjelju od 18 sati u dvorani Luke u Gračanici.

Nakon šest mečeva Bosna se nalazi na drugom mjestu sa 14 bodova, odnosno bodom manje od lidera Borca.